Renginiai

Lietuvos KANA pirmą kartą organizavo Valentino dienos šventę

Lietuvos KANA šeimų bendruomenė pirmą kartą organizavo Šv. Valentino dieną. Bet šventė buvo neįprasta. Ir ne tik todėl, kad vyko Zoom platformoje, bet ir todėl, kad joje dalyvavo tik KANA.lt priklausančios 26 poros.
Paprastai tarptautinė KANA, veikianti keliasdešimtyje pasaulio šalių, organizuoja Šv. Valentino dienos šventimą poroms, kurios nepriklauso bendruomenei, bet ieško Dievo ir nori išmokti kitokio, kokybiškesnio bendravimo poroje.
Šįkart kiekviena KANA pora – nuo pačios jauniausios, kuri yra susituokusi tik prieš vienerius metus iki pačių vyriausių, kurios jau turi ūgtelėjusių anūkėlių, pasipuošė savo namus, stalelį dviem ir įsitraukė į Zoom renginį.
Kadangi KANA’i priklauso įvairių amžiaus grupių poros, programa buvo sudėliota taip, kad tiktų visiems ir būtų lanksti laike.
Prisimindami laiką, kai galėjome burtis gyvai bendrystei, pirmiausia vakarą pradėjome filmo peržiūra, kuris buvo susuktas 2020 m. vasarą per KANA porų rekolekcijų stovyklą. Per 15 filmo minučių poros dar kartą emociškai išgyveno vasaros stovyklą.
Vėliau vyko šlovinimas. Bet užvis labiausia džiūgavo mažieji, kai jiems buvo paskelbta, kad šįvakar jiems ne tik nedraudžiama, bet netgi kviečiama naudotis mobiliaisiais telefonais, mat vyko „Kahoot“ viktorina.
Iš tiesų vaikų entuziazmas, atvirumas, degančios širdys, juokas, pokštai ir azartas dalyvaujant viktorinoje buvo geras pavyzdys ir tėvams, kaip ir mes turėtume degti ir siekti savų tikslų kasdienybėje, puoselėti meilę, ją ginti ir ja dalintis.
Vėliau vakarą tęsė jau tik tėveliai, tuo tarpu mažieji sumigo arba žiūrėjo filmukus, žaidė, dar kiti su vyresniais broliais ir sesėmis ruošė šventinę Valentino vakarienę tėveliams.
Tuo metu poros dalijosi džiugiu pastarojo karantino momentu, už kurį jie norėjo padėkoti savo sutuoktiniui(-ei). Nuostabiausia buvo girdėti, kad net keletas porų, kurios įprastai meldžiasi vienumoje, per karantiną pradėjo melstis dviese poroje. Dar kitos pasidžiaugė, kad karantinas atvėrė joms naujus bendravimo klodus, jos turi daugiau švaraus laiko pokalbiams, maldai, laikui su vaikais. Taigi per karantiną Viešpats jas dar labiau suartino.
Po šio porų pasidalijimo masažo meistrė Vaida kartu su savo sutuoktiniu pakvietė poras atlikti vienas kitam galvos ir rankų masažą. Vaida mokė ir aiškino, kaip atlikti kiekvieną judesį, o poros kartojo.
„Mane labai pradžiugino tai, kad kai kurios poros, kurių meilės kalba yra prisilietimas, kitą dieną atsiuntė labai intymias padėkas už galvos ir rankų masažo pamokėlę“, – šypsojosi Vaida.
Na, o programos pabaigoje vyko vadinamasis poros laikas. Šventę vainikavo iškilminga vakarienė dviem, kurią vienoms poroms padėjo pagaminti vaikučiai, o kitos pasigamino pačios.
„Tai, kad poroms reikėjo tokio atsinaujinimo vakaro, rodo porų atsiųstos padėkos ir nuotraukos, kaip jie dviese tęsė šv. Valentino šventę“, – baigia KANA.lt administratorė Marija.
Kitų metų KANA planuose, jei tik nesukliudys nenumatytos aplinkybės, organizuoti Šv. Valentino šventę kartu su Lietuvos šeimos centru.