Naujienos

KANA padeda stiprėti porų tarpusavio ryšiui

KANOJE laukiamos, į KANĄ priimamos visos poros. Nesvarbu, kokių sunkumų jos turi, kaip giliai jos yra sužeistos ar kiek yra nuodėmingos. Mes nesmerkiame nei vieno vyro ir nei vienos moters. Mes priimame poras, žvelgdami į jas gailestingu Dievo žvilgsniu. Žvilgsniu be teisimo ir be išankstinių nuostatų. Žvilgsniu, kupinu meilės. Tokius paraginimus KANA šalių atsakingiesiems perdavė tarptautinės KANA dvasios tėvas, kun. Christophe’as šiandien vykusiame tarptautinės KANA šalių lyderių susitikime, skirtame Popiežiaus Pranciškaus paskelbtiems “Amoris Laetitia” (Šeimos) metams.
“Kai rūpinamės kitais, tai reiškia, kad mes jų neatstumiame. Nesvarbu net, jei tas žmogus to ir nenusipelno”, – kalbėjo T. Christophe’as tarptautinės KANA šalių atsakingiesiems.
Porų ir šeimų bendruomenių lyderių misija – poras (šeimas) palydėti jų kelionėje, kad ir kokia sudėtinga būtų ta kai kurių porų kelionė. “Kartu visada prisiminkite, kad kai Jūs lydite kitą porą, Jūs esate ne vieni. Dievas visada eina su pora ir su Jumis kartu”, – taip kalbėjo savo, kaip tarptautinės KANA dvasios tėvo misiją bebaigiantis kun. Christophe’as. Jis taip pat priminė, kad Šventasis Tėvas bažnyčių tarnautojus, kurie yra užkietinę širdis “netobuliesiems” pavadino biurokratais bei palinkėjo, kad nei dvasininkai, nei šeimų bendruomenių lyderiai tokiais nebūtų ir netaptų.
Vėliau šalių atsakingieji diskutavo atskiruose pokalbių kambariuose su kitų šalių atsakingaisiais. Lietuvos KANA atsakingieji diskutavo vienoje pasidalijimų grupėje su atsakingąja pora iš Ugandos. Čia KANA veikloje dalyvauja net 800 porų. “Aš dėkoju Dievui už KANĄ, kad Jis per KANĄ stiprina mūsų poros ryšį, dėkoju Dievui už visas malones, kurias gavau per KANĄ, o ypač už vienuolika savo vaikų”, – kalbėjo brolis iš Ugandos, pridūręs, kad jiedu susituokę su žmona 1999 m., o į KANĄ atėjo 2000-aisiais.
Vėliau su visais KANA šalių atsakingaisiais patyrimu, kaip sekėsi dalyvauti KANA veikloje per karantiną dalijosi Belgijos bei Burkina Faso KANA lyderių poros.
Tarptautinės KANA šalių atsakingųjų ir ar brolijų lyderių susitikime dalyvavo poros iš daugiau kaip 50-ies šalių, iš viso apie 200 dalyvių, kurie atstovauja įvairias krikščioniškas denominacijas. Jungėsi poros nuo Naujosios Kaledonijos (kurioje susitikimo metu buvo 1 val. nakties) ir baigiant Baltijos šalimis.

Nuotr.
Tarptautinės KANA dvasios tėvas kun. Christophe baigia šią savo misiją ir išvyksta į Vokietiją, kurioje rūpinsis KANA plėtra